Legalizacja butli CO2 świadczona przez Kamino odbywa się na własnym stanowisku legalizacji butli ciśnieniowych, gdzie wykonywane są ich badania, prowadzone pod nadzorem inspektora Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Na miejscu można także skorzystać z usług malowania butli, sprawdzania zaworów oraz cechowania butli. Legalizacja butli obejmuje także butle z gazem do migomatów.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami butle przeznaczone do przechowywania gazów wymagają regularnych badań technicznych, które określane są legalizacją. Usługa legalizacji butli CO2 zakończona jest wydaniem protokołu oraz wskazaniem kolejnego badania i legalizacji. Nie istnieje jeden odgórny okres ważności legalizacji – każda usługa wykonywana jest indywidualnie i zależna jest od rodzaju zbiornika oraz przeznaczenia butli.

Legalizacja butli z utraconą ważnością

Kamino posiada własne stanowisko do legalizacji butli i zbiorników gazowych, dzięki czemu usługa wykonywana jest szybko. Dzięki legalizacji można skorzystać z możliwości wymiany butli – bez konieczności oczekiwania na napełnianie własnej butli. Jeśli butla CO2 utraciła ważność, nic nie stoi na przeszkodzie w wykonaniu jej ponownej legalizacji – wystarczy poddać ją badaniu (po wcześniejszym przeglądzie), które pozwoli przedłużyć termin ważności. Butle można naprawiać i konserwować, co przedłuża jej szczelność.

Legalizacja i nabijanie butli gazowych

Kamino oferuje legalizację i nabijanie butli gazowych. Wykonujemy przeglądy i badania butli do gazów technicznych zgodnie z wymogami UDT, w razie konieczności zapewniamy wymianę zaworów. Zajmujemy się nabijaniem i legalizacją butli do celów przemysłowych, spożywczych. Gwarantujemy korzystne warunki współpracy i dobre ceny.